برای دیدن لیست رزرو های خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق شکل زیر گزینه «پیشخوان» را انتخاب کنید.
با انتخاب پیشخوان رزرو وارد صفحه‌ای مطابق تصویر زیر می‌شوید. در این قسمت شما می‌توانید به تمامی امکانات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

میزبانان عزیز لازم است تقویم خدمات خود را حداقل تا پایان ماه بعد سال جاری قیمت گذاری کنند. این اقدام موجب افزایش نرخ رزرو، کاهش نرخ عدم موجودی و بیشتر دیده‌ شدن خدمات در سایت توقشم خواهد شد. توجه کنید که خدمات بدون قیمت گذاری قابلیت دیده شدن در سایت و دریافت رزرو را ندارد

نرخ عدم موجودی به معنی نسبت تعداد درخواست‌های لغو شده از سوی میزبان به کل درخواست‌هاست. مثلا اگر از هر ۲۰ درخواست رزروی که از سوی توقشم ارسال می‌شود، یک درخواست توسط شما لغو شده باشد، نرخ عدم موجودی خدمات شما، ۵ درصد بوده که نرخ استاندارد یک میزبان با عملکرد مناسب تعریف می‌شود.

پس، تا حد ممکن هیچ رزروی را بدون پاسخ نگذارید و تقویم خدمات را هم حتما به‌روزرسانی کنید تا مهمان‌ها از روزهای غیر قابل رزرو خدمات مطلع باشند. با این اقدام موجب افزایش نرخ رزرو خود و بیشتر دیده‌شدن خدمات در سایت خواهید شد.

بله، میزبان می‌تواند چندین خدمات را در یک حساب کاربری تعریف کند، اما مجاز نیست که یک خدمات را دوبار تعریف کند، در صورت مشاهده، خدمات و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود.

برای ثبت خدمات مدارک هویتی میزبان شامل تصویر کارت ملی یا شناسنامه مالک، و مدارک قانونی خدمات ارائه شده، شامل سند یا اجاره نامه محل ارائه خدمات، و یا قبض آب و برق، همچنین شماره شبا منطبق بر کارت ملی ارسالی مورد نیاز است.

در صورت تکمیل بودن مدارک پس از بررسی توسط کارشناسان ما نمایش خدمات شما بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری زمان می‌برد.

برای ارائه خدمات در توقشم نیاز به ثبت‌نام در سایت است. برای اینکار ابتدا در بالای صفحه گزینه «عضویت» را انتخاب کنید. و مشخصات خود را مطابق تصویر زیر وارد کنید.

در انتخاب نوع کاربری گزینه کاربر همکار را انتخاب نمایید. سپس تیک حفظ حریم خصوصی را زده و با قوانین ما موافقت نمایید.

گزینه «عضویت» را انتخاب کنید ثبت نام انجام خواهد شد.
عضویت شما پس از تایید کارشناسان ما به عنوان همکار فعال خواهد شد.

خیر، به دلیل آنلاین بودن تمام فرآیندهای بعدی، لازم است تا میزبان به صورت آنلاین از طریق سایت ثبت‌نام کند.

در صورت لغو رزرو توسط مهمان، مبلغ جریمه بر اساس قانون لغو رزرو انتخاب شده در فرآیند ثبت خدمات که میزبان برای مجموعه خود انتخاب کرده است محاسبه خواهد شد.

برای تعریف خدمات در توقشم لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در سایت ایجاد کند. تنها مالک خدمات و نماینده قانونی ایشان می‌توانند جهت ثبت خدمات در توقشم حساب کاربری ایجاد کنند. میزبان می‌پذیرد خدماتی را ثبت کند که اجازه اجاره دادن آن را بر اساس قانون داشته باشد. در غیر این‌صورت مسئولیت مشکلات بعدی بر عهده ایشان خواهد بود.
میزبان متعهد می‌شود که مشخصات خدمات و امکانات آن را دقیقاً مطابق آنچه که هست در توفشم تعریف کند، همچنین متعهد می‌شود خدمات خود را دقیقاً مطابق تصاویر و توضیحات درج شده در توقشم در اختیار مهمان قرار دهد. در غیر این‌صورت، میزبان مسئول جلب رضایت مهمان است و در صورت تکرار، خدمات و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود. میزبان می‌پذیرد که قیمت درج شده در توقشم نهایی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه از مهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون، پورسانت، و غیره مجاز نیست. در غیر این‌صورت، خدمات و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود. ارائه خدمات اضافه بر آنچه که در صفحه خدمات درج شده است، خارج از تعهد مزبور بوده و منوط به توافق با مهمان است.
پس از دریافت پیامک و ایمیل رزرو، با وارد شدن به سابت، گزینه رزرو ها را در منوی سمت راست صفحه و زیر مجموعه خدمات خود انتخاب کنید و مشخصات رزرو دریافتی را چک کنید.
میزبان موظف است تقویم خود را به‌روز نگه دارد. در صورتیکه به هر دلیل امکان پذیرش مهمان را نداشته باشد باید در آن تاریخ خدمات خود را غیرفعال کند ، اما به هر دلیل اگر این کار از سمت میزبان انجام نشود و رزرو برای میزبان ارسال شود و آمادگی پذیرش مهمان را نداشته باشد می‌تواند درخواست اقامت را بپذیرد و یا رد کند. .در نظر داشته باشید توقشم به منظور ارتقای کیفیت خدمات و خلق ارزش برای میزبان، از سیاست های تشویقی استفاده خواهد که در صورت بالا بودن تعدادِ رد میزبان روی رزروهای درخواست شده میزبان از این مزایا بهره‌ای نخواهد برد.
در صورتیکه میزبان درخواست رزرو را پذیرفت، متعهد به ارائه خدمات براساس آن درخواست است در غیر این‌صورت خسارات وارده به شرکت و عواقب ناشی از آن بر عهده میزبان است و از محل مطالبات ایشان برداشت خواهد شد. همچنین توقشم می‌تواند حساب کاربری و خدمات میزبان را مسدود کند.
اگر با مهمانی به توافق رسیدید تا ورودش به محل ارائه خدمات زودتر از ساعت 2 ظهر برای اقامتگاه و برای خدمات دیگر زودتر از ساعت رزرو شده انجام شود، لطفاً این موضوع را یک روز قبل، به تیم پشتیبانی توقشم یا نماینده خود اطلاع دهید.
ثبت اقامتگاه به منزله مطالعه کامل قوانین و مقررات جاباما و همچنین موافقت شما با این قوانین است.
 • توقشم تعهد می‌کند نسبت به دریافت تمام یا بخشی (با توجه به اینکه امکان پرداخت دو قسمتی برای خدمات مذکور توسط توقشم فعال شده باشد) از مبلغ رزرو خدمات از مهمان به صورت الکترونیک اقدام کرده و پس از کسر کمیسیون به عنوان حق‌الزحمه از مبلغ کل رزرو (فارغ از اینکه پرداخت دو قسمتی یا کاملا آنلاین بوده است)، در تاریخ خروج مهمان از محل ارائه دهنده خدمات به حساب اعلامی از سوی میزبان در حساب کاربری ایشان واریز ‌شود.
 • میزبان می‌پذیرد با توجه به شرایط لغو رزرو که در هر حساب کاربری تعریف شده، یکی را به دلخواه انتخاب نموده و طبق آن برای جریمه لغو رزرو اقدام نماید.
 • میزبان می‌پذیرد به ازای انتخاب هریک از شرایط لغو رزرو، کمیسیون مشخصی (که برای همان حالت لغو رزرو دقیقا رو به روی آن درج شده) برای ایشان تعریف گردد.
 • برای تعریف خدمات در توقشم لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در آن ایجاد کند. تنها مالک اقامتگاه و نماینده قانونی ایشان می‌توانند اقدام به ساخت حساب کاربری جهت ثبت خدمات در توقشم کنند.
 • میزبان می‌پذیرد خدماتی را ثبت کند که اجازه اجاره دادن آن را بر اساس قانون داشته باشد. در غیر این‌صورت مسئولیت مشکلات بعدی برعهده ایشان خواهد بود.
 • میزبان می‌تواند چندین خدمات را در یک حساب کاربری تعریف کند، اما مجاز نیست که یک حدمات را دوبار تعریف کند، در صورت مشاهده، خدمات و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود.
 • میزبان متعهد می‌شود که مشخصات خدمات و امکانات آن را دقیقاً مطابق آنچه که هست در توقشم تعریف کند، همچنین متعهد می‌شود خدمات خود را دقیقاً مطابق تصاویر و توضیحات درج شده در توقشم در اختیار مهمان قرار دهد. در غیر این‌صورت، میزبان مسئول جلب رضایت مهمان است و در صورت تکرار، خدمات و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود.
 • میزبان می‌پذیرد که قیمت درج شده در توقشم نهایی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه از مهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون، پورسانت، حق دلالی و غیره مجاز نیست. در غیر این‌صورت، خدمات و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود. ارائه خدمات اضافه بر آنچه که در صفحه خدمات درج شده است، خارج از تعهد مذبور است و منوط به توافق با مهمان است.
 • میزبان می‌پذیرد هزینه خدمات تنها از طریق پرداخت آنلاین در توقشم صورت می‌پذیرد و هرگونه درخواست وجهی خارج از این روش تخظی محسوب می‌شود و در صورت مشاهده، خدمات و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود.
 • میزبان می‌پذیرد که کمیسیون توقشم در قیمت خدمات محاسبه شده است.
 • میزبان می‌تواند درخواست رزو خدمات را بپذیرد و یا رد کند. در صورتی که میزبان درخواست خدماتی را پذیرفت، متعهد به ارائه خدمات براساس آن درخواست است در غیر این‌صورت خسارات وارده به شرکت و عواقب ناشی از آن بر عهده میزبان است و از محل مطالبات ایشان برداشت خواهد شد. همچنین توقشم می‌تواند حساب کاربری و اقامتگاه میزبان را مسدود کند.
 • میزبان متعهد می‌شود در طول زمان ارائه خدمات به مهمان در محل ارائه خدمات، در دسترس مهمان و توقشم باشد.
 • میزبان می‌پذیرد ثبت خدمات در توقشم توسط ایشان به منزله تأیید و نمایش آن خدمات نخواهد بود و توقشم حق تایید و یا عدم تایید خدمات را برای خود محفوظ می‌دارد.
 • میزبان متعهد است در صورت عدم تمایل به همکاری، خدمات خود را در توقشم غیرفعال کند، مشروط بر اینکه رزرو فعالی نداشته باشد (رزروی که تایید شده است، اما هنوز تاریخ ارائه خدمات آن فرا نرسیده است). در صورت داشتن رزرو فعال ابتدا می‌بایست از طریق پنل، ظرفیت موجود تمام روزهای خدمات خود را حذف کند تا امکان رزرو مجدد توسط مهمان وجود نداشته باشد، سپس بعد از ارائه خدمات به آخرین رزرو فعال، می‌‌تواند خدمات خود را غیرفعال کند.
 • میزبان متعهد می‌شود تمامی اطلاعات مهمان نزد ایشان محرمانه بوده و از افشای آن خودداری کند.
 • از آنجایی که قیمت‌گذاری خدمات در توقشم به معنای ۱۰۰ درصد آماده رزرو بودن آن است، میزبان متعهد می‌شود چنانچه بنا به هر دلیل در تاریخی امکان در اختیار گذاشتن خدمات از طریق توقشم را نداشت، از ایجاد ظرفیت خالی برای آن تاریخ خودداری کند، همچنین اگر روز مذکور از قبل ظرفیت گذاری شده بود، با مراجعه مجدد به پنل کاربری، تاریخ مذکور را با حذف ظرفیت از لیست خارج کند. به‌طور خلاصه، میزبان متعهد می‌شود تقویم ظرفیت رزرو خود را به‌روز نگه دارد.
 • میزبان می‌پذیرد که توقشم در آینده می‌تواند با توجه به سیاست‌های تجاری خود، میزان حق‌الزحمه را با اطلاع قبلی به ایشان افزایش و یا کاهش دهد.
سیاست‌های تشویقی و بازدارنده
میزبان می‌پذیرد که توقشم به منظور ارتقای کیفیت خدمات و خلق ارزش برای ایشان، از سیاست‌های تشویقی و بازدارنده به‌شرح زیر استفاده خواهد کرد:
سیاست تشویقی
 • معیارهای بررسی: امتیاز و نظرات کاربران، نسبت تعدادِ تأیید میزبان روی رزروهای درخواست شده، به‌روز بودن تقویم حدمات، در دسترس بودن میزبان در زمان هماهنگی قبل از ارائه خدمات و حین ارائه خدمات
 • اقدامات: نمایش خدمات در پیشنهادات ویژه توقشم، انتقال خدمات به ابتدای لیست خدمات آن شهر، کاهش کمیسیون توقشم
سیاست بازدارنده 
 • معیارها: امتیاز و نظرات کاربران، نسبت تعدادِ ردِ میزبان روی رزروهای درخواست شده، به‌روز نبودن تقویم قیمت‌گذاری، در دسترس نبودن میزبان در زمان هماهنگی قبل از ارائه خدمات و حین ارائه خدمات
 • اقدامات: انتقال خدمات به انتهای لیست خدمات آن شهر، مسدود نمودن موقت خدمات در توقشم، غیرفعال نمودن خدمات از توقشم
تولید محتوا
 • مسئولیت محتوای انتشار یافته به‌طور کامل بر عهده کاربر است و ایشان متعهد به رعایت همه موازین قانونی، عرفی و شرعی جمهوری اسلامی ایران در طی استفاده از خدمات توقشم است.
 • میزبان مجاز به درج مطلب و یا تصویری که جزو فهرست مصادیق مجرمانه است، نمی‌باشد. در صورت مشاهده، بدون اخطار قبلی کاربری ایشان مسدود می‌گردد و جبران کلیه خسارت‌های مادی و معنوی وارد بر شرکت در پاسخگوئی به مراجع ذی‌صلاح بر عهده ایشان خواهد بود. همچنین در صورت الزامات قانونی، مشخصات میزبان به مراجع ذیصلاح اعلام می‌گردد.
برای ارائه خدمات نیاز به وارد شدن به حساب کاربری خود در سایت است. برای اینکار ابتدا در بالای صفحه گزینه «ورود اعضا» را انتخاب کنید. و مشخصات ایمیل یا نام کاربری و رمز عبور خود را مطابق تصویر زیر وارد کنید.
گزینه «ورود» را انتخاب کنید.
برای تغییر رمز عبور، با انتخاب گزینه «ورود اعضا» وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق شکل زیر گزینه «پیشخوان» را انتخاب کنید. سپس در منوی سمت راست گزینه «پیکر بندی» را انتخاب نمایید.
در انتهای صفحه و در بخش «تغییر گذر واژه»، مطابق تصویر زیر، رمز عبور فعلی را وارد کرده و رمز عبور جدید را انتخاب کنید و در پایان برای اعمال این تغییرات گزینه «تغییر گذر واژه» را انتخاب کنید.
برای ویرایش اطلاعات حساب کاربری، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق شکل زیر گزینه «پیشخوان» را انتخاب کنید. سپس در منوی سمت راست گزینه «پیکر بندی» را انتخاب نمایید.
با انتخاب پیکر بندی وارد صفحه‌ای مطابق تصویر زیر می‌شوید. در این قسمت شما می‌توانید یه غیر از نام کاربری اطلاعات خود را ویرایش کنید. و در پایان برای اعمال این تغییرات گزینه «ذخیره تغییرات» را انتخاب کنید.
با وارد شدن به سایت توقشم و حساب کاربری خود از منوی سمت راست گزینه «تائیدیه» را انتخاب کنید و وارد شوید.
پس از ورود به تائیدیه، گزینه «اطلاعات حساب بانکی» را انتخاب کرده و  اطلاعات حساب بانکی خود ثبت یا ویرایش کنید.

برای ارائه خدمات در توقشم نیاز به ثبت‌نام در سایت است. برای اینکار ابتدا در بالای صفحه گزینه «عضویت» را انتخاب کنید. و مشخصات خود را مطابق تصویر زیر وارد کنید.

در انتخاب نوع کاربری گزینه کاربر همکار را انتخاب نمایید. سپس تیک حفظ حریم خصوصی را زده و با قوانین ما موافقت نمایید.

گزینه «عضویت» را انتخاب کنید ثبت نام انجام خواهد شد.
عضویت شما پس از تایید کارشناسان ما به عنوان همکار فعال خواهد شد.

با وارد شدن به سایت توقشم و حساب کاربری خود از منوی سمت راست گزینه «تائیدیه» را انتخاب کنید و وارد شوید.
پس از ورود به تائیدیه، اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نمایید.
برای ویرایش خدمات خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق شکل زیر گزینه «پیشخوان» را انتخاب کنید.
گزینه هتل من, تور من و… ( خدمات قابل ارائه شده از سمت شما) را در منوی سمت راست صفحه و زیر مجموعه خدمات خود انتخاب کنید و خدمات خود را ویرایش نمایید.
فعال نشدن خدمات شما ممکن است به دلیل نقص مدارک در روند ثبت نام یا کیفیت پایین عکس‌ها باشد. دقت کنید مدارک را به صورت کامل همراه با شماره شبا و تصاویر با کیفیت بارگذاری کنید.
با مراجعه به قسمت تائیدیه در پیشخوان خود، اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نمایید.
عدم نمایش خدمات روی سایت پس از ویرایش موقتی بوده و بعد از تایید همکاران مجددا فعال خواهد شد.
برای ویرایش تصاویر خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق شکل زیر گزینه «پیشخوان» را انتخاب کنید.
گزینه هتل من, تور من و… ( خدمات قابل ارائه شده از سمت شما) را در منوی سمت راست صفحه و زیر مجموعه خدمات خود انتخاب کنید و خدمات خود را ویرایش نمایید.
گزینه تصاویر را انتخاب کنید و ویرایش نمایید.
در صورت عدم تمایل به همکاری، می‌توانید خدمات خود را در توقشم غیرفعال کنید اما این امر به منزله غیرفعال کردن رزروهای فعال و پیشین شما نیست. در صورتیکه رزرو فعالی داشته باشید (رزروی که تایید شده اما هنوز تاریخ ارائه خدمات آن فرا نرسیده است) موظف به ارائه خدمات به مهمان هستید، در صورتیکه امکان پذیرش مهمان را نداشته باشید لازم است برای ارائه جایگزین به مهمانان در اسرع وقت با پشتیبانی توقشم تماس بگیرید.
برای غیرفعال کردن خدمات خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق شکل زیر گزینه «پیشخوان» را انتخاب کنید.
گزینه هتل من, تور من و… ( خدمات قابل ارائه شده از سمت شما) را در منوی سمت راست صفحه و زیر مجموعه خدمات خود انتخاب کنید و خدمات خود را مشاهده می نمایید.
برای قیمت گذاری و تعیین ظرفیت خدمات خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق شکل زیر گزینه «پیشخوان» را انتخاب کنید.
گزینه هتل من, تور من و… ( خدمات قابل ارائه شده از سمت شما) را در منوی سمت راست صفحه و زیر مجموعه خدمات خود انتخاب کنید و خدمات خود را مشاهده می نمایید.
گزینه موجودی را انتخاب کنید و ویرایش نمایید.
برای تنظیمات قیمت و تعیین تخفیف خدمات خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق شکل زیر گزینه «پیشخوان» را انتخاب کنید.
گزینه اتاق های من برای هتل, تور من, فعالیت من و… ( خدمات قابل ارائه شده از سمت شما) را در منوی سمت راست صفحه و زیر مجموعه خدمات خود انتخاب کنید و خدمات خود را مشاهده می نمایید.
گزینه قیمت را انتخاب کنید و ویرایش نمایید.
برای دیدن تراکنش های مالی و آمار فروش خدمات خود، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. مطابق شکل زیر گزینه «پیشخوان» را انتخاب کنید.
در زیر مجموعه پیشخوان در منوی سمت راست و در صفحه اصلی پیشخوان می توانید تراکنش های مالی و آمار فروش خود را مشاهده می نمایید.
مهمانان توقشم، پس از پایان اقامت و از طریق مشارکت در نظرسنجی، میزان رضایت خود را از پاکیزگی و نظافت، تطابق اطلاعات سایت و خدمات، موقعیت مکانی، کیفیت میزبانی و قیمت خدمات و… ثبت می‌کنند. این امتیاز متناسب با میزان رضایت مهمانان، از 1 تا 5 متغیر خواهد بود که امتیاز مناسب یک میزبان با عملکرد مناسب از 4 تا 4.5  تعریف می‌شود.از این رو، هرچه میزبانان در جلب رضایتمندی مهمانان موفق‌تر باشند، امتیاز خدمات ایشان بالاتر خواهد بود. مهمان‌نوازی حرفه‌ای و برخورد دوستانه با مهمان‌، امتیاز خدمات شما را بالا می‌برد، پس برای این موضوع اهمیت زیادی قائل شوید.
منظور از مشخصات خدمات، نام خدمات، توضیحاتی درباره خدمات، مساحت زیر بنا و مساحت کل بنا اقامتگاه می‌باشد. در این قسمت شما می‌بایست اطلاعات نام و توضیحات خدمات خود را به زبان فارسی و به گونه‌ای که برای مهمان شما شفاف باشد بیان کنید. توجه به این نکته ضروری است که کیفیت این اطلاعات در میزان علاقه و جلب توجه مهمان‌ها نسبت به خدمات شما و در نتیجه میزان درآمد شما تاثیر فراوانی دارد.
همچنین در بخش اضافه کردن اطلاعات مساحت ملک، این نکته در نظر گرفته شود که مساحت زیر بنا به عنوان زیر مجموعه‌ای از مساحت کل بنا می‌باشد و همواره باید مقداری کوچکتر و یا برابر با مساحت کل بنا داشته باشد.
منظور از ظرفیت پایه، حداکثر تعداد نفراتی است که برای یک اقامتگاه، استاندارد در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این تعداد میزبان می‌تواند تعداد نفر اضافه قابل مجاز برای یک اقامتگاه را مشخص کند. در این صورت ظرفیت کل و حداکثر تعداد نفرات قابل پذیرش در یک اقامتگاه برابر با مجموع تعداد ظرفیت پایه و تعداد نفر اضافه می‌باشد.
توجه داشته باشید که شما می‌توانید قیمت در نظر گرفته شده به ازای هر نفر اضافه را نسب به قیمت تعیین شده برای هر نفر در ظرفیت پایه متفاوت در نظر بگیرید.
امکانات خدمات شما شامل مواردی مانند تعداد حمام،‌ سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و سایر امکانات موجود در محل ارائه دهنده خدمات که در اختیار مهمان‌ها قرار می‌گیرد می‌باشد. مشاهده و بررسی امکانات خدمات ارائه شده یکی از مهمترین کارهایی است که در زمان رزرو و انتخاب یک خدمات برای مهمانان از اهمیت بالایی برخوردار است. با وجود شباهتی که بین برخی از ارائه دهنده خدمات و شرایط آن‌ها وجود دارد، برخورداری از امکانات ویژه و خاص در خدمات شما می‌تواند منجر به انتخاب خدمات شما توسط مهمانان و همچنین ایجاد تجربه‌ای بهتر و دلنشین‌تر برای آن‌ها شود.
به منظور ثبت و تایید خدمات شما می‌بایست در بخش آدرس خدمات اطلاعات استان، شهر و آدرس دقیق اقامتگاه خود را مشخص کنید. همچنین شما می‌توانید مکان خدمات خود را به صورت دقیق بر روی نقشه جهت ایجاد تجربه‌ای بهتر برای مهمانان انتخاب کنید.
لطفاً در هنگام افزودن اطلاعات آدرس خدمات خود از وارد کردن صحیح و مشابه در نقشه اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که در صورت وارد کردن آدرس خدمات به صورت نادرست، میزان نارضایتی مهمانان خدمات شما افزایش یافته و از میزان محبوبیت خدمات شما کسر خواهد شد.
نکاتی که می‌بایست هنگام ثبت عکس به آن توجه نمایید:
 1. حداقل تعداد عکس برای هر خدمات در هنگام ثبت برابر ۳ و  حداقل تعداد عکس جهت تایید نهایی از سمت تیم تایید کیفیت خدمات برابر ۵ عدد است.
 2. ترجیحا عکس‌ها در نور روز و به صورت افقی ثبت شوند. روی عکس عدد و حروف نباشد، از گرفتن عکس‌های ۳۶۰ درجه یا پانوراما اجتناب نمایید.
 3. برای عکاسی در مناطق شرجی و یا استخرها از بخار نگرفتن لنز دوربین مطمئن شوید.
 4. تمام امکانات در این فضا از قبیل مبلمان، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، سیستم صوتی و تصویری و چیدمان پذیرایی در تصویر به نمایش گذاشته شود. (نظم و بهم ریختگی وسایل در تصویر حائز اهمیت می‌باشد.)
منظور از مدارک اقامتگاه یکی از مدارک زیر می‌باشد:
 • تصویر سند یا اجاره نامه.
 • تصویر یکی از قبوض خدماتی.
 • مجوز فعالیت.
توجه نمایید مدارک باید با نشانی درج شده با محل ارائه خدمات مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال رسید پرداختی آنلاین قبوض مورد قبول نمی‌باشد، به دلیل اینکه آدرس ارائه خدمات در آن درج نشده است.
منظور از مدارک هویتی کارت ملی میزبان می‌باشد.
 • در بخش مقررات خدمات، قوانینی که مهمان باید برای بهره‌مندی از آن خدمات رعایت کند آورده شده است.
 • پذیرش ۲۴ ساعته به این معنا است که در تمامی ساعات شبانه روز، باید پذیرای مهمانان خود باشید و آن‌ها را به محل ارائه خدمات راهنمایی کنید.
 • منظور از گروه‌های مجرّدی، گروه‌های صرفا خانم یا صرفا آقا می‌باشد.
 • میزبان با انتخاب گزینه حداقل تعداد شب رزرو اختیار این را دارد که برای خدمات خود حداقل تعداد شب را مشخص کند، به طوری که کمتر از تعداد شب اعلامی توسط میزبان، امکان رزرو آن خدمات برای مهمان فراهم نیست.
 • منظور از ساعت ورود، زمان ارائه خدمات به مهمان و منظور از ساعت خروج، زمانی است که مهمان می‌بایست پیش از آن ساعت در روز پایانی رزرو خود، نسبت به تخلیه محل ارائه خدمات اقدام کند.
با انتخاب قوانین و مقررات خدمات از میان حالات مختلف تعیین شده، قوانین لغو رزرو خدمات توسط میزبان به ازای هر خدمات مشخص می‌شود. لغو رزرو توسط مهمان از طریق توقشم می‌تواند بر اساس قوانین لغو رزرو مشمول جریمه شود.
مقدار جریمه و قانون لغو رزرو به ازای هر خدمات متفاوت و در هنگام رزرو برای مهمان قابل مشاهده است. لازم به ذکر است قوانین لغو رزرو خدمات شما در درصد کمیسیون تاثیر خواهد داشت.

نکته

همچنین توجه داشته باشید که در ایام پیک سفر، قوانین لغو رزرو تغییر کرده و با نظر شما تعیین می‌گردد. در هنگام انصراف مهمان، هماهنگی‌های لازم برای قوانین جدید از طرف پشتیبانی توقشم با شما صورت می‌گیرد.
منظور از روزهای عادی: شنبه تا سه‌شنبه، روزهای آخر هفته: چهارشنبه تا جمعه و روزهای تعطیل: روزهای تعطیل رسمی در تقویم می‌باشد. شما می‌توانید به ازای هر یک از این گروه‌ها، قیمت مجزایی برای رزرو خود در نظر بگیرید. توجه کنید با انجام قیمت‌گذاری جمعی این نرخ‌گذاری به مدت ۳ ماه بر روی تقویم شما ثبت می‌شود.
در صورتی تمایل برای سفارشی‌سازی قیمت‌ها در روزهای خاص و بازه‌های زمانی مختلف، می‌توانید از بخش تقویم و قیمت‌گذاری بر روی تقویم پس از ثبت خدمات خود اقدام کنید.
منظور از قیمت نفر اضافه، قیمتی است که به ازای هر نفر اضافه نسبت به حداکثر ظرفیت پایه تعیین شده ارائه دهنده خدمات از مهمان دریافت می‌شود.
در بخش تخفیف‌گذاری بلند مدت در فرآیند ثبت خدمات، در صورت تمایل برای گذاشتن تخفیف بر روی خدمات خود می‌توانید میزان تخفیف را بصورت هفتگی یا ماهیانه مشخص کنید.