تماس: 09365527114
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 494

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 492

جشنواره «شب قلعه» در جزیره قشم برگزار می‌شود. ‌به گزارش ایسنا، ‌معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در این خصوص گفت: در این جشنواره برخی از جاذبه‌های آیینی و موسیقی جزیره و میراث فرهنگی ناملموس به نمایش گذاشته می‌شود. فرزین حقدل افزود: در این جشنواره گروه لیوای سلخ و نی جفتی هرمز موسیقی می‌نوازند. وی اظهار کرد: پخش فیلم کوتاهی از میراث ناملموس و اجرای تئاتر نمایشی از دیگر برنامه‌های این جشنواره است. معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود:همه آیین‌های جزیره قشم و آثار تاریخی این سرزمین پیوستگی حضور ایرانیان را در خلیج‌فارس نشان می‌دهند. حقدل با تأکید بر درهم تنیدگی میراث فرهنگی و آداب‌ورسوم قشم تصریح کرد: تاریخ دیرپای جزیره نشان از غنای فرهنگی این خطه دارد و حفظ، نشر و انتقال این آداب‌ورسوم که در نتیجه آن حفظ میراث فرهنگی هم به وقوع می‌پیوندد از مهم‌ترین وظایف نهادهای فرهنگی است. وی اضافه کرد: دانش دریانوردی، لنج سازی، مهارت عود سازی، چادرشب بافی، مراسم نوروز صیاد، مراسم سنگ‌زنی و زار از جمله آثار ناملموس است. حقدل با اشاره به اینکه جشن نوروز صیاد از جمله میراث ناملموس جزیره قشم است که ثبت ملی شده است، اظهار کرد: میراث ناملموس (معنوی) مجموعه آفرینش‌های هر جامعه و بازتاب هویت اجتماعی و فرهنگی آن است. وی در پایان گفت: جشنواره «شب قلعه» چهارم خرداد ساعت 20.30در قلعه تاریخی قشم برگزار می‌شود.
امشب ۹۶.۳.۳ به مناسبت تولد لاکپشت های پوزه عقابی در اسکله روستای شیب دراز برگزار می گردد علاقمندان می توانند از ساعت ۱۹ امشب در سایت ویژه تخم گذاری لاک پشت ها در روستای شیب دراز حضور بهم رسانند. تماشای لحظه تولد بچه لاک پشت ها و رها سازی آنها در دریا فرصت مناسبی برای عکاسان هنری و خبری محسوب می شود. در این مراسم مقامات UNDP و معاونت سازمان حفاظت تسهیلات محیط زیست جهانی هم حضور دارند و فعالان خبری و علاقه مندان می توانند از این فرصت بهره ببرند.
آنجا که سخن باز می ماند موسیقی آغاز می گردد هشتمین جشنواره موسیقی بومی محلی جزیره قشم روستای سلخ بندر سلخ: خاستگاه میراث ناملموس جزیره قشم *لیوا - ازوا - رزیف - فجری - سرایی - عود - جفتی - ششی - مولود خانی و آناشید محلی و ذیگر آیین های بومی *مکان : کمپ گردشگری روستای سلخ زمان :17 الی 20 اردیبهشت از ساعت 21:30 الی 24 ورود برای عموم آزاد است جهت هماهنگی با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید 09173609981 - 09177674338 - 09177600028